יום שבת, 8 בספטמבר 2012

אחריות אישית בשוק ההון






איך לדעת אם פורום בשוק ההון הוא איכותי  ?

ככל שהחברים בפורום מקבלים אחריות אישית לתוצאות המסחר שלהם ולא מאשימים גורמים חיצוניים בהפסדיהם הכספיים או כישלונותיהם כך הפורום הוא יותר איכותי (כמה פעמים ראיתם בפורום, תשובה אשם, דנקנר אשם, גנבים ? )


התרבות שלנו סובלת ממחסור באחריות אישית, אם השמנתי צריך להכין תביעה נגד "מקדונלדס" , אם הפסדתי במעוף צריך להכין תביעה נגד הבנק וכו' ...

באסון הכרמל נהרגו 44 בני אדם ,ועדות חקירה, מבקר המדינה, אף אחד לא קיבל אחריות אישית, מה המסקנה ? האסון הבא הוא רק שאלה של זמן.

בשבוע שבו נהרג חייל שנדרס ע"י טנק, מופיע הרמטכ"ל בעמודים הראשונים בעיתונים היומיים מסתער בתרגיל ללא קסדה.


אחת התכונות החשובות של סוחר מעולה ( או אנשים עם ביצועים מעולים בכל תחום אחר) היא אחריות אישית, כלומר היכולת לקבל אחריות מוחלטת על כל מה שקורה להם.

לסוחר המעולה המשמעות היא קבלת אחריות מוחלטת לתוצאות המסחר שלו,

כלומר, כאשר אני מפסיד כסף זו לא אשמתו של השוק, זו לא אשמת היועץ שלי , זו לא אשמת המערכת שלי, או אשמת כל דבר אחר, אלא תוצאה ישירה של מה שעשיתי, כאשר אני מקבל את הגישה הזו אני יכול ללמוד מהשגיאות שלי ולהשתפר באופן עקבי, אם אני לא אקבל את הגישה הזו, אני הולך לחזור על הטעויות שלי שוב ושוב, כי הרי זו לא טעות שלי אלא אני קורבן של כח חיצוני.


אחריות אישית, היא תנאי מקדים לביצוע תחקור יומי שהוא אחד מעשר המשימות לסוחר מעולה  אחרת איך אדע לתקן את השגיאות שלי,  אם זה בכלל לא אני ?


מה עדיף לי להשתפר כל הזמן או לחזור על הטעויות שלי שוב ושוב ?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה