יום שבת, 20 באפריל 2013

המרכיב השישי של אסטרטגיית מסחר בשוק ההון
אסטרטגיית יציאה

באסטרטגיית היציאה מבצעים את אחת מעשר המשימות לסוחר מעולה


רבים הסוחרים והמשקיעים שאין להם אסטרטגיית יציאה ואפילו מושג מהי אסטרטגיית יציאה כלל, מספיק לגלוש באינטרנט באתרים הכלכליים ולראות מה הם מחפשים, מה הם מחפשים ? טיפים ... ראית פעם טיפ עם אסטרטגיית יציאה ? גורנישט, נאדה.

אסטרטגיית היציאה היא המקום שבו יש לך שליטה מלאה, פה אתה המחליט  האם בעסקה זו תצא ברווח או בפסד קטן. רצוי להשקיע אחוז גדול מהזמן של פיתוח אסטרטגיית המסחר באסטרטגיית היציאה. אסטרטגיית יציאה טובה היא זו שמממשת את פיתוח רעיון מסחרבסיכון קטן.
אסטרטגיית היציאה היא אחד המרכיבים היותר חשובים באסטרטגיית המסחר שלך, ולמה אני טוען את זה ? ד"ר ואן טראפ בספרו Trade Your Wayto Financial Freedom , כתב, שבדק אסטרטגיה מסחר שאסטרטגיית הכניסה שלה היא מאד פשוטה הטלת מטבע עץ = לונג ,פלי = שורט , אסטרטגיית היציאה הייתה מספיק טובה כך, שלאסטרטגיית  המסחר הזו הייתה תוחלת חיובית ( כלומר שימוש בה לאורך זמן יצר כסף).   
שים לב אסטרטגיית היציאה היא גם לרווח וגם להפסד הרבה סוחרים לוקחים בחשבון רק את אחד הצדדים ומשאירים את השני תוך כדי מסחר.

דוגמאות :
סטופ - עליו כתבתי במאמר הקודם, המרכיב הרביעי וחמישי של אסטרטגיית מסחר
יויו  - אם קורה משהו דרמטי בשוק אני רוצה לצאת,  לכל שוק יש את התנודה יומית שלו, ואם השוק הולך נגדי באותו היום פי שניים מהתנודה היומית הממוצעת, אני רוצה להיות בחוץ.
סטופ מתנייד - בסטופ זה כשהשוק נע בכוון שלך הסטופ נע יחד אתו, כשהשוק נע נגדך הוא נשאר במקום.
סטופ על ממוצע 200 יום - חצייה של השוק את קו הממוצע .

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה